Kaip teisingai sulankstyti pakuotes?
Dauguma klientų gavę pakuočių išklotines stabteli pasimesdami, kaip, į kurią pusę lankstyti ir sulankstyti pakuotes. Iš šio nežinojimo, pakuotę kelioliką kartų lanksto, tai į vieną, tai į kitą pusę, kol galiausia pakuotė jau tampa ir nebepatraukli ir susilamdžiusi, o ar teisingai sulankstė taip ir lieka negarantuoti.
Dalinamės naudingais patarimais, kurie padės išvengti pakuočių sugadinimo ir lankstymas taps žymiai paprastesnis ir greitesnis, žinant kaip tai daryti.
Pakuočių išklotinės iš gofrokartono
Iki dar pradedant lankstyti gofrokartono pakuočių išklotines, labai svarbu žinoti kokios aplinkos sąlygos gali sugadinti išklotines ir galiausiai pakuotė tikrai nebus tokia kokią gamintojas gamino ir pristatė jums. Gofrokartono pakuočių išklotinėms taikomos ypatingos rekomendacijos sandėliavimui. Įtakos turi patalpos gana auškta temperatūra ir labai žema drėgmė. Tokiose patalpse laikomos išklotinės tikėtina, kad net jau po kelių valandų išdžius ir pakeis savo tolygumą, per lenkimo linijas lankstant įtruks, suplyš ir pnš. Tad įsigijus gofrokartono pakuotes, visuomet rekomenduojame pasirinkti tinkamos temperatūros, drėgmės ir švaros patalpas joms sandėliuoti. Be rekomendacijų laikymo sąlygoms, taip pat patariame nedėti jokių sunkių, aštrių daiktų ant išklotinių – sluoksniai, bangelės iš kurių susidaro gofrokartonas gali pasižeist ir pakuotės paviršius taps sugadintas, nebetolygus.
Susiraskite lygų paviršių ant kurio lankstysime išklotinę. Išklotinę atverskite „bloga“ puse į save.
Blogoji lankstymo pusė – į kurios vidų, per lenkimo linijas lenksime sieneles (žiūrėti pavyzdyje).
Geroji pusė – pakuotės išorinė pusė, kurioje nesimato lenkimo linijų (žiūrėti pavyzdyje).
Sekantis žingsnis. Kartą sulenkite kiekvieną pakuotės sienelę per lenkimo linijas („blogoji pusė žiūri į lubas“). Gofrokartonas turi vidines bangeles, tad stenkitės lenkti išklotinės sieneles taip, kad viduje esančios bangelės „nelūžtų“, kitu atveju ant paviršiaus gali susformuoti „raukšlelės“.
O jei gofruoto kartono pakuotės išklotinė su spauda. Tada viskas paprasčiau -pagal spaudos technogologiją, mes parinksime, kuri bus geroji, kuri blogoji pusė. Jums nebereikės sukti galvos į kurią pusę lenkti. Vadovaukitės į kurią pusę turi būti matoma spauda.
Kruopščiai ir teisingai susilanksčius pakuočių išklotines, galite būti ramūs, kad pakuotės paviršius ir konstrukcija nebus praradusi savo išvaizdos ir matmenys bus tokie, kokie buvo nurodyti gamintojo.
Pakuotės iš kartono
Lansktant išklotines iš kartono, turite vėl surasti “gerąją” ir “blogąją” puses.
Jei pakuotė su spauda, tai padarysite be jokių sunkumų – geroji pusė bus spauda, vadinsi lankstysite į priešingą pusę.
Jei pakuotės išklotinė be spaudos, taisyklė galioja ta pati kaip ir gofrokartono išklotinės lankstymui – pasižiūrime į lenkimo linijas. Lenkimo linijos įdubusios, su grioveliais – vadinasi, tai yra “geroji” pusė (žiūrėti pavyzdyje).
Jei per lenkimo linijas matosi iškilimas, vadinasi, tai blogoji pusė – į šią pusę ir lenksime sieneles (žiūrėti pavyzdyje).
Visuomet rekomenduojame, prieš pradedant lankstyti išklotines, ant lygaus paviršiaus, teisinga puse pasidėti išklotinę ir 1 kartą per lenkimo linijas sulenkti sieneles. Taip palengvinsite lankstymo procesą ir greičiau sunersite sieneles pagal pakuotės konstrukciją. Patariama būti kruopštesniais ir atsargesiais su smulkesniais pakuotės elementais – užraktais, fiksavimo atsikišimais ir pnš. Neatargiai lankstant ir pažeidus tokius elementus, pakuotė ne tik glai prarasti savo tolygumą, tačiau ir neatlikti savo funkcijų (neužsidarys, neužsifiksuos dangtelis, klapanėlis ir pnš.)
Svarbu suprasti, kad neteisingas išklotinės lankstymas ar išklotinių sandėliavimas, neatsižvelgiant į gamitojo rekomendacijas, gali paveikti ir sugadinti net ir be priekaištų kokybiškai pagamintą pakuotę.
Prireikus patarimo, atsakymo įvairiausiais pakuočių klausimais – mes visada esame pasiruošę Jums padėti. Tiesiog susisiekite su mumis!